Surf maraton filmowy w domu

Categories CIEKAWOSTKIPosted on
filmy o surfingu

Jesteście zajawkowymi surferami, spragnionymi nowych filmów i nie macie pomysłów jaką propozycję wybrać na wieczór? Bez obaw 😉 Przygotowałam dla Was coś specjalnego! Poniżej znajdziecie repertuar filmów o niezwykłych historiach, ze zjawiskowymi ujęciami na falach i z udziałem najlepszych surferów wszech czasów. Zaproście znajomych, kupcie pop-corn i inne smakołyki na seans, usiądzie wygodnie i odpalcie pierwszy film! 🙂

Line up filmowy na surferski wieczór:

BETHANY HAMILTON – UNSTOPPABLE
SHAKA
ONE SHOT
QUIKSILVER’S GENERATIONS

W czasie dalszego czytania zachęcam do włączenia utworu, który towarzyszył podczas seansu – Virus Griefjoy 🙂

BETHANY HAMILTON – UNSTOPPABLE

Bethany Hamilton Unstoppable

Niezwykła historia opowiadająca o sile, wytrwałości i miłości do surfingu. W głównej roli surferka Bethany Hamilton, która od najmłodszych lat miała styczność z tym sportem. Ma niebywałe wyczucie fali, co powodowało zazdrość u innych zawodniczek podczas zawodów. W wieku 13 lat podczas porannego treningu z przyjaciółką przy plaży Tunnels Beach, została zaatakowana przez rekina tygrysiego, co spowodowało utratę lewej ręki. Mimo to kilka miesięcy później znów zaczęła surfować i nawet wróciła do rywalizacji. Do dziś Bethany bierze udział w zawodach surfingowych. Pomimo trudności, nigdy się nie poddała i do dzisiaj pełnia swoje marzenia, goniąc jedne z największych fal na świecie.

BETHANY HAMILTON: UNSTOPPABLE to historia wielkiej miłości do surfingu i walki o to, żeby stać się jedną z wiodących profesjonalnych surferek naszych czasów. Bethany Hamilton nieustannie pokazuje nam co to znaczy być nieustraszonym sportowcem i nadaje nowe znaczenie słowom „surfować jak dziewczyna”.

Film Unstoppable dostępny jest na Netflixie (uwaga, jeśli nie możecie znaleźć zmieńcie język na angielski). Tymczasem możecie obejrzeć zwiastun:

Motywujący cytat od Bethamy Hamilton:

„Odwaga, poświęcenie, determinacja, zaangażowanie, wytrzymałość, serce, talent, charakter. Oto z czego składają się małe dziewczynki. Do diabła z cukrem!”

SHAKA

film Shaka

„Shaka” to historia osobistej podróży i szalonych wyzwań, które lubi podejmować snowboarder Mathieu Crépel. Czterokrotny mistrz świata snowboardu, który po zakończeniu sportowej kariery zdecydował się wrócić do surfingu (który uprawiał jako mały chłopiec) i surfować na najgroźniejszych falach na świecie. Od zawsze głodny wrażeń, przygód i adrenaliny, Mathieu dorastał między górami a morzem, dwoma elementami niezbędnymi do zachowania równowagi, którą widzimy w logo Quiksilver’a, głównego sponsora tej produkcji. Ten film to jedna wielka próba wyjścia ze swojej strefy komfortu, a przy okazji dobra zabawa.

Największym marzeniem Mathieu było złapać słynną falę zwaną Jaws (Szczęki) na Hawajach. Z zapierającymi dech w piersiach widokami gór i fal „Shaka” podąża za wielokrotnym mistrzem świata snowboardu w jego dążeniu do surfowania w najtrudniejszych miejscach na świecie. Nakręcony w kultowych miejscach na Hawajach, we Włoszech, w Oregonie, Indonezji i domu Mathieu w południowo-zachodniej Francji, film ten przedstawia nam legendy ze świata surfingu i snowboardu, takie jak Eddie i Koa Rothman, William Nery, Kepa Acero, Gerry Lopez, Victor Daviet i Nathan Fletcher.

Film Shaka można obejrzeć online tutaj. A tymczasem zobaczcie zwiastun:

ONE SHOT

film One Shot

Fascynujący dokument o nieustraszonym australijskim fotografie Russellu Ordzie. Pokazuje historię dokumentowania zjawiskowych zdjęć surferów pływających na najgroźniejszych falach świata. Fotograf zmaga się z panującymi warunkami, aby uchwycić najlepsze momenty na fali. Jego zdjęcia trafiają do najpopularniejszych magazynów świata. Pomimo osiągających sukcesów dąży za każdym razem przede wszsytkim do usatysfakcjonowania samego siebie poprzez uchwycenie “tego” momentu, niepowtarzalnego, trwającego za każdym razem zaledwie ułamek sekundy.

Film One Shot obejrzycie online tutaj, a tymczasem zobaczcie zwiastun:

QUKSILVER’S GENERATIONS

Quiksilver Generations the Movie

Prawdziwe arcydzieło ekipy Quksilvera, która towarzyszy najlepszym surferom w najbardziej szalonych akcjach na całym świecie! Możecie zobaczyć jak rozwinął się surfing w trzech pokoleniach. Smak życia to jeden z elementów, który łączy charyzmatycznych surferów.

W filmie występują najlepsi riderzy Quiksilvera – zarówno zawodnicy WSL jak i freesurferzy. Jeremy Flores, Mikey Wright, Kael Walsh, Jesse Mendes, Mikey February, Zake Lau przeplatają się z ujęciami nakręconymi z surfingowymi supergwiazdami – Kanoa Igarashim, Leonardo Fioravantim czy Koa Rothmanem. Ten film to surfingowa mieszanka wybuchowa.

„Quiksilver ma długą historię, sięgającą 1984 roku, pokazującą najlepszych surferów na świecie jeżdżących na najbardziej imponujących falach” – mówi Garry Wall, dyrektor generalny Quiksilver.

Quiksilver Generations obejrzycie online tutaj. A tymczasem zobaczcie zwiastun:

Serdecznie zapraszam do oglądania i przeżycia surferskich chwil 🙂
W komentarzach podzielcie się jaki film według Was najbardziej nie podobał.
ALOHA !

Od autorki:

Bardzo dziękuję za udostępnienie mojego artykułu i profilu. Z racji z tego, że jestem kinomanką filmów o surfingu i windsurfingu, które również te sporty uprawiam od wielu lat i jest to dla mnie ogromna przyjemność móc dzielić się z innymi osobami ze środowiska surfingowego i nie tylko.
Moją pierwszą pasją jaką zaczęłam uprawiać był to tenis ziemny. Gram od 9 roku życia i do dzisiaj chętnie rywalizuję z zawodnikami na turniejach tenisowych. Obecnie studiuję grafikę komputerową w Warszawie i jednym z moich  ulubionych artystów pop-artu jest Keith Haring i Pablo Picasso. Dobrą regeneracją dla mojego ciała i umysłu jest surfing i windsurfing.
Moją przygodę z surfingiem zaczęłam kilka lat temu, przylatując  na Sardynię w odwiedziny do mojej siostry Dominiki, która spędziła tam całe lato, śmigając na surfingu i windsurfingu ,tak jak ja.  To był moment, w którym zaszczepiłam się surfingiem i od tamtej pory towarzyszy mi aż do dziś. Dla mnie surfing to nie tylko sport, ale i stan umysłu. Surfing jest jak “oczyszczenie” i nie można się z nim nie zgodzić. Relaksuje umysł, powoduje, że zostawiasz za sobą wszystkie problemy, liczy się moment, odpowiednia fala i satysfakcja kiedy ją złapiesz – to właśnie kocham w tym sporcie.  W życiu wszystko przypływa i odpływa, nic nie jest stałe, prócz zmiennej. Dlatego chwytajmy każdy dzień na łapanie tej właściwej fali.

Z dużym zainteresowaniem śledzę “nowinki” ze świata surfingowego, a także uczestniczę w wydarzeniach. Bardzo miło byłoby mi, gdybym co jakiś czas mogła podsyłać jakieś ciekawostki o surfingu.

Pozdrawiam serdecznie,
Weronika Radomska

Możecie też zajrzeć na Instagram Weroniki

https://www.instagram.com/p/B2EGp4aIz6U/?utm_source=ig_web_copy_link

Skomentuj!
(Visited 793 times, 1 visits today)