Pe’ahi Challenge po raz drugi z udziałem kobiet

Categories NEWSy, SURFINGPosted on
paige alms pe'ahi challenge 2017
Jeszcze do niedawna kobiety właściwie nie istniały w Big Wave Surfingu. Pomimo, że było kilka dziewczyn, które podejmowały wyzwanie na ogromnych falach, nie było żadnych zawodów, w których mogłyby się wykazać. Takie zawody były tylko dla mężczyzn.
Ale to się zmieniło w zeszłym roku, kiedy po raz pierwszy rozegrany został damski heat podczas Pe’ahi Challenge na hawajskiej wyspie Maui. Pe’ahi znany również pod nazwą Jaws (Szczęki) to jeden z najbardziej niebezpiecznych spotów na świecie, a jego nazwa nawiązuje właśnie do filmu Szczęki, gdyż break ten jest tak nieprzewidywalny jak atak rekina.

 

 

W ubiegły piątek i sobotę (27-28 października) na 10-15 metrowych falach zostały rozegrane zawody Pe’ahi Challenge 2017. Po raz drugi w historii startowały w nich również kobiety i po raz drugi wygrała Hawajka Paige Alms. To miejscowa dziewczyna, która praktycznie wychowała się na tym spocie, a co za tym idzie, nie dziwi nas wcale, że jest na nim jak do tej pory niepokonana. Jednak w tym roku pozostałe zawodniczki (było ich w sumie 6) również zaciekle walczyły, w szczególności jej rodaczka Keala Kennelly oraz Francuzka Justine Dupont.

Wyniki Pe’ahi Challenge 2017 kobiet:

1 – Paige Alms (HAW) 21.23
2 – Keala Kennelly (HAW) 17.21
3 – Justine Dupont (FRA) 14.36
4 – Bianca Valenti (USA) 10.86
5 – Andrea Moller (BRA) 6.41
6 – Felicity Palmateer (AUS) 4.54

 

Wśród mężczyzn wygrał również Hawajczyk Ian Walsh przed Billy Kemper’em i Makuakai Rothman’em (ci dwaj również z Hawajów;)

 

 

Skomentuj!
(Visited 172 times, 1 visits today)