Surfing w Warszawie? – tak ale na suchej fali!

Categories CIEKAWOSTKIPosted on
dziewczyna na deskorolce na suchej fali Skate Wave

Dla surfera nie ma nic gorszego niż utknąć z daleka od morza. Szczególnie latem, gdy pogoda rozpieszcza, a dni są długie i aż się prosi, żeby wskoczyć do wody i złapać kilka fal przed albo po pracy.

Tak, wiem doskonale, co czujecie. Sama po raz pierwszy od wielu lat spędzam lato z dala od plaży, w Warszawie. Ale można się załamywać oglądając zdjęcia znajomych na Fejsie, a można wycisnąć z naszego  miasta ile się da i przy okazji przygotować do kolejnego wyjazdu na surfing (już w październiku jedziemy do Algarve i możesz jeszcze do nas dołączyć!).

Ja odkryłam w tym roku Summer Camp koło Wola Parku. Jest to miejsce bardzo przyjazne surferom, które oferuje szereg atrakcji (za darmo!), które są nam bliskie i pomocne w ćwiczeniu równowagi, tak potrzebnej podczas łapania fal.

dziewczyna jedzie na deskorolce po suchej fali Skate Wave
fot. Dominik Gralak

Carver i sucha fala Skate Wave

Carver to deskorolka stworzona przez amerykańskich surferów. Jest bardzo skrętna i jazda na niej przypomina surfing bardziej niż cokolwiek innego, co możesz robić na sucho. Skate Wave z kolei to rampa imitująca falę. Warto spróbować; Carver + Skate Wave daje dużo przyjemności i jest świetnym ćwiczeniem przed prawdziwymi falami!

dziewczyna jedzie na deskorolce po suchej fali Skate Wave
fot. Dominik Gralak

Skimboard

Mamy tez wodę! A konkretnie tor skimboardowy. Mimo, że to inna deska, to zawsze przyjemnie się trochę zamoczyć w upalny letni dzień. A do tego jest FUN i dobre ćwiczenie na równowagę!

Slackline

Na pierwszy rzut oka z surfingiem nie ma nic wspólnego! Ale niech nie zmyli Was brak deski. Slackline to świetne ćwiczenia równowagi i mimo, że nie wygląda skomplikowanie, to zaręczam Wam, że to nie jest takie proste i zajmie Wam trochę czasu, zanim załapiecie jak nie spadać z liny przy każdym kroku!

Trickboard

To na pewno znacie i wiecie do czego służy! Po raz kolejny równowaga oczywiście! Można tez na tym wykonywać różnego rodzaju tricki, ale zacznijmy od podstaw i odpowiedniego balansu!

 

Jak widzicie, jest tu wiele atrakcji, z których każda jest bardzo pomocna, jeśli chcecie odpowiednio przygotować się albo nie stracić formy przed wyjazdem na surfing!

dziewczyn jadzie na deskorolce po suchej fali Skate Wave
fot. Dominik Gralak

Są też bezpłatne zajęcia dedykowane początkującym!

Z jazdy na deskorolce w środy o 17.00 i 18.30

Z chodzenia po Slackline w poniedziałki o 18.00

Oraz zajęcia dla dzieci z deskorolki i równowagi w piątki o 17.00

Więcej dowiecie się z Facebooka Summer Camp.

 

 

Skomentuj!
(Visited 715 times, 1 visits today)