Relacja z Algarve Girls Surf Camps 2019

Categories SURF CAMPY, SURFINGPosted on

W zeszłym roku tak nam się spodobało w Algarve, że postanowiłyśmy wrócić w to urokliwe miejsce i zabrać tu jeszcze więcej surferek. Po raz kolejny zatrzymałyśmy się w Lagos, gdzie upodobałyśmy sobie klimatyczny surfcamp Algarve Watersport. Jest to miejscówka, której trudno nie pokochać, z pysznym jedzonkiem i przemiłą ekipą, która tam pracuje i dba o gości. To dzięki nim przede wszystkim czujemy się tam doskonale i zawsze chętnie wracamy!

Tegoroczne campy zorganizowałyśmy w czerwcu, czyli ciut przed sezonem, żeby uniknąć największych tłumów oraz upałów (to strategia, którą przyjmujemy zawsze wybierając daty naszych wydarzeń). Podczas dwóch turnusów surfowało z nami ponad 20 dziewczyn. Jednak po raz pierwszy kilka z nich wybrało kitesurfing. Dzięki lokalizacji campu było to jak najbardziej możliwe – surfing, kitesurfing, windsurfing czy wakeboard są tam na wyciągnięcie ręki.

Algarve Girls Surf Camp 2019
Ekipa surf z pierwszego turnusu
Algarve Girls Surf Camp 2019
Ekipa surf z drugiego turnusu

Surfing

Surfing zawsze był i pozostanie atrakcją numer jeden na naszych wyjazdach! Naszym celem jest zarażenie zajawką jak największej liczby dziewczyn i umożliwienie im rozpoczęcia oraz kontynuacji przygody z tym sportem w miłej atmosferze. A przy okazji integrację i nawiązanie przyjaźni z dziewczynami dzielącymi tę pasję! Nasze wyjazdy są jak najbardziej dla początkujących – wiele dziewczyn po raz pierwszy próbuje z nami surfingu! Ale cieszy nas również, że nie kończy się na pojedynczej przygodzie i wiele z nich wraca i za każdym razem podnosi swoje umiejętności. W czerwcu Julita i Ola awansowały do grupy zaawansowanej i złapały swoje pierwsze zielone fale, z czego jesteśmy bardzo dumne!

Algarve Girls Surf Camp 2019
Algarve Girls Surf Camp 2019
Algarve Girls Surf Camp 2019
Kto uwierzy, że Ola jest drugi dzień na surfie?
Algarve Girls Surf Camp 2019
Julita i Ola – nasze zaawansowane surferki z instruktorem Luisem
Algarve Girls Surf Camp 2019
Pierwsza zielona fala Julity!

Kitesurfing

Kitesurfing też lubimy i czasem o nim piszemy. Jest naszym drugim ulubionym sportem wodnym. Dzięki położeniu Lagos dziewczyny mogą spróbować również kite’a i z tej okazji skorzystało kilka naszych tegorocznych surferek.

Algarve Girls Surf Camp 2019
Kitesurfing też jest fajny 🙂

SUP

Wyprawa na deskach SUP wokół klifów Lagos to niesamowite doświadczenie, na które bardzo namawiamy, mimo że wiąże się z pobudką o 6 rano. Jednak dzięki temu, mamy spokojną wodę, niezmąconą licznymi łódkami z turystami, które krążą tu w ciągu dnia. W ten sposób można bez problemu poradzić sobie na SUP nawet jeśli to nasz pierwszy kontakt z tym sportem oraz podziwiać ten cud natury w ciszy i spokoju.

Algarve Girls Surf Camp 2019
Wycieczka SUP wzdłuż klifów
Algarve Girls Surf Camp 2019

Uroki Algarve

Algarve to przepiękne miejsce i jeden dzień zawsze poświęcamy na zwiedzanie, a przy okazji dajemy trochę odpocząć zmęczonym walką z falami mięśniom. Zabieramy dziewczyny między innymi do Twierdzy w Sagres oraz na niezwykle malownicze plaże Bordeira i Amado. Spacer po klifach i piknik na skale to nasz przepis na udany dzień wolny od surfingu.

Algarve Girls Surf Camp 2019
Wycieczka z ekipą z pierwszego turnusu
Algarve Girls Surf Camp 2019
Wycieczka z ekipą z drugiego turnusu
Algarve Girls Surf Camp 2019

Życie w surf campie

Chill out nad basenem, w hamaku albo na wielkiej kanapie “the couch of happiness”, pyszne jedzenie i integracja przy winku lub Sangrii. Tak właśnie wygląda życie w surf campie. Tym razem, na naszym drugim turnusie miałyśmy niebywałe szczęście, gdyż na campie odbył się kameralny koncert zespołu Raposeira Dub Collective. Super muzyka, wokalistka o niesamowitym głosie i nasz instruktor surfingu Mateusz w roli gitarzysty! To był niezapomniany wieczór!

Algarve Girls Surf Camp 2019
Garden of Awesomeness czyli taras w Algarve Watersport 😉
Algarve Girls Surf Camp 2019
Chill out na hamaku 🙂
Algarve Girls Surf Camp 2019
A gdy się zrobi zbyt gorąco….
Algarve Girls Surf Camp 2019
Piknik na klifie i typowe śniadanie w Algarve Watersport
Algarve Girls Surf Camp 2019
Koncert Raposeira Dub Collective

Partnerzy Algarve Girls Surf Camps 2019

Dziękujemy naszym partnerom i fundatorom nagród dla uczestniczek:

Algarve Watersport – nasz partner strategiczny – klimatyczny surf house w Lagos oferujący pakiety ze szkoleniami surf, kite, wind, SUP oraz przepysznym wyżywieniem.

Joy in me – lifestylowa jogowa marka dla aktywnych, świadomych kobiet.

Deep Trip – marka inspirowana naturą, przygodą i zabawą dla zapalonych sportowców i ludzi z pasją.

KABAK – dobrze zaprojektowane, oryginalne skarpetki i akcesoria.

Board – marka , która została zainspirowana jazdą na desce. Od kitesurfingu przez skatebording do snowboardingu.

Kolejne wyjazdy

W 2019 planujemy jeszcze jeden, jesienny wyjazd w zupełnie nowe miejsce! O wszystkich planowanych wyjazdach dowiesz się z naszego Facebooka i Instagrama, a szczegółowa oferta pojawi się na https://surferki.pl/category/surf-campy/

Skomentuj!
(Visited 381 times, 1 visits today)