Windsurfing i kitesurfing w Chorwacji – wyjazdy letnie z Taksidi 2022

Categories KITESURFING, SURF CAMPY, WINDSURFINGPosted on
windsurfing w Chorwacji w miejscowości Orebic

Kręci Was windsurfing albo kitesurfing? A może chcecie się nauczyć albo podszkolić w tych sportach? I to w cieplutkiej wodzie, bez konieczności zakładania pianki 🙂
Polecamy Wam wyjazdy z zaprzyjaźnionym biurem podróży, w których same miałyśmy okazję uczestniczyć kilkukrotnie. Poza możliwością zapisania się na kurs kite’a i/lub winda, jest tam masa innych atrakcji, jak różnego rodzaju warsztaty (taneczne, kulinarne, masażu, wizażu itp – w zależności od wybranego terminu), wycieczki (Dubrownik, Mostar, wodospady Kravica), imprezy i koncerty (jeśli sytuacja covidowa pozwala).
W skrócie: te wyjazdy to super zabawa, integracja i fantastyczna miejscówka z ciepłą wodą!

Z kodem ambasadorskim: SURFERKI2022 otrzymacie zniżkę 50zł dla każdej rezerwacji na stronie Taksidi!

Windsurfing w Chorwacji

Chorwacja to naprawdę świetne miejsce do uprawiania windsurfingu. Ciepła płaska woda i regularny wiatr to szczególnie sprzyjające warunki dla początkujących i średniozaawansowanych. Mieszkamy na campingu, gdzie jest polska szkółka windsurfingu, w której pracują przesympatyczni polscy instruktorzy. Tak więc, nie trzeba się obawiać problemów z komunikacją bo tu macie możliwość uczyć się windsurfingu w języku polskim. Jeżeli już pływacie samodzielnie, to sprzęt oczywiście też możecie tutaj wypożyczyć.
Niesamowite w tym miejscu jest to jak regularne są wiatry. Zazwyczaj zaczyna wiać około 9 rano. Na początku delikatnie, co jest idealne dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z windsurfingiem. Koło południa wieje trochę bardziej, ale nadal niezbyt mocno – wtedy odbywają się zajęcia dla średniozaawansowanych. Natomiast po 15 zaczyna się rozwiewać bardziej konkretnie i wtedy na wodę wychodzą zaawansowani riderzy.
Woda jest ciepła i zazwyczaj nie potrzeba zakładać w ogóle pianki (nawet na 3 godzinną lekcję!!).

windsurfer Maciek Rutkowski
Maciek Rutkowski poprowadził zajęcia dla zaawansowanych na jednym z campów w Orebiciu

Kitesurfing w Chorwacji

Najbliższy spot kitesurfingowy znajduje się jakieś 2 km od campingu w miejscowości Viganj. Tam też jest miejscowa szkółka Kite Donkey, która oferuje kursy kitesurfingu. Nie jest to najłatwiejszy spot dla początkujących. Jest tu głęboko, a lekcje odbywają się z motorówki. Osobom zaczynającym od zera, polecamy stawiać pierwsze kroki w miejscach z dużą płycizną jak na przykład nasz Półwysep Helski. Natomiast tutaj jest dobra okazja, żeby rzucić się na głęboką wodę. Wielu kitesurferów wyszkolonych na płytkich wodach, nie umie się zachować lub wręcz panikuje gdy traci grunt pod nogami. Oczywiście nie jest to dobre, bo po pierwsze nie chcecie pływać tylko po płyciznach a po drugie czasem może wywiać nas na głębszą wodę i co wtedy…
Dlatego polecamy część szkolenia odbyć na głębokiej wodzie. Pod opieką instruktora i z asekuracją motorówki nauczycie się tego w bardzo komfortowych warunkach.
Osoby pływające bardzo dobrze, mogą oczywiście zabrać swój sprzęt i pływać samodzielnie.

kitesurfer freestyle

Orebic i dodatkowe atrakcje

Na tych wyjazdach mieszkamy na uroczym campingu nad samym brzegiem morza (z plażą i beach barem z pyszną pizzą i drinkami). Domki są dość nowe i bardzo wygodne. Każdy ma werandę ze stołem i krzesłami, na którym można przesiadywać w ciepłe letnie wieczory. Można też iść do baru lub na plażę – z każdego miejsca campingu to maks 5 min na piechotę. Niedaleko jest również restauracja z przepysznymi owocami morza i rybkami oraz promy kursujące na wyspę Korculę (zwaną Małym Dubrownikiem, więc możecie się domyślić jaka jest urocza). Na Korculi znajduje się również szkoła nurkowania, a dla wielbicieli tego sportu Chorwacja to nie lada gratka ze swoimi przejrzystymi wodami z bogatą florą i fauną.
Camping znajduje się kilka km od typowego śródziemnomorskiego miasteczka Orebic, gdzie znajdziecie więcej klimatycznych knajpek, zrobicie zakupy i jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli odbędą się imprezy w klubie organizowane przez Taksidi.

Orebic Chorwacja

Pamiętajcie, że kod zniżkowy SURFERKI2021 daje każdemu rabat 50 zł na dowolny wyjazd z Taksidi (kod wielokrotnego użytku).

Orebic Chorwacja
impreza na wyjeździe do Chorwacji
warsztaty kulinarne w Chorwacji

Z Taksidi jeździmy również zimą na snowboard i narty w Alpy. Więcej informacji na ten temat i kod zniżkowy na te wyjazdy znajdziecie na stronie snowboarderki.pl.

Skomentuj!
(Visited 1 060 times, 2 visits today)