Relacja z Algarve Girls Surf Camps 2018

Categories SURF CAMPY, SURFINGPosted on
Algarve Girls Surf Camp

W październiku 2018 skorzystałyśmy z zaproszenia Algarve Watersport i zabrałyśmy nasze surferki do uroczego miasteczka Lagos na Południu Portugalii.  Tym razem podczas dwóch tygodniowych campów towarzyszyły nam w sumie 24 dziewczyny. Bardzo było nam miło, że część uczestniczek zdecydowała się na wyjazd z nami po raz drugi oraz, że przetrwały przyjaźnie nawiązane na Gran Canarii.

Czytaj dalej, jeśli chcesz wiedzieć, co ciekawego działo się na naszych campach w Algarve.

Algarve Girls Surf Camp
Ekipa z pierwszego campu
Algarve Girls Surf Camp
Surferki z drugiego campu

SURFING

To oczywiście główny cel naszych wyjazdów.  Przez 5 dni dziewczyny dzielnie walczyły z falami na Zachodnim wybrzeżu Portugalii, na plażach Arrifana i Monte Clérigo. Ponownie trafiłyśmy na dość duże fale (my to mamy szczęście). Jednak nawet huragan Leslie, który zahaczył o Portugalię nie pokrzyżował nam szyków i wszystkie zajęcia odbyły się planowo, a nad bezpieczeństwem i progresem naszych surferek czuwali doświadczeni instruktorzy. Poza praktyką w wodzie miałyśmy również bardzo wyczerpujący wykład na temat teorii surfingu, fal, rodzajów desek, mapy spotów itp.

Algarve Girls Surf Camp
Rozgrzewka musi być!
Algarve Girls Surf Camp
Najpierw ćwiczenia na sucho
Algarve Girls Surf Camp
Idziemy do wody!
Algarve Girls Surf Camp
Pierwsze złapane falki

Algarve Girls Surf Camp

Algarve Girls Surf Camp
Zasłużony odpoczynek po lekcji

SUP

Niezapomnianym przeżyciem w Lagos był Stand Up Paddle o wschodzie słońca. Nie było łatwo wstać tak wcześnie, ale niesamowite widoki wynagrodziły ten trud. Instruktor i przewodnik Marcin zabrał nas na wycieczkę wzdłuż malowniczych klifów i trudno dostępnych ukrytych plaż. Nie zabrakło też takich atrakcji jak przepływanie pod przeszkodami czy wpływanie do jaskiń.  Zdecydowanie polecamy taką formę zwiedzania Lagos!

Algarve Girls Surf Camp SUP

Algarve Girls Surf Camp SUP

Algarve Girls Surf Camp SUP
Selfie z instruktorem 🙂

JOGA

W każdą środę rano w Algarve Watersport odbywa się bezpłatna lekcja jogi. Idealnie wypadło to w środku naszego wyjazdu, tak że dziewczyny mogły zrelaksować i porozciągać nieco obolałe po pierwszych dniach surfingu mięśnie.

Algarve Girls Surf Camp joga
Zajęcia jogi na campie
Algarve Girls Surf Camp joga
Joga na plaży 😉

WYCIECZKA

W dzień wolny od surfingu wybrałyśmy się na wycieczkę do twierdzy Sagres połączonej z piknikiem na punkcie widokowym nad plażą Bordeira oraz spacerem wzdłuż klifów do kolejnej bardzo malowniczej plaży – Amado. Po drodze zahaczyłyśmy również o sklep z lokalną ceramiką, gdzie można było kupić pamiątki i upominki dla rodziny. Ah gdyby tylko nie ten bagaż podręczny, to niejedna z dziewczyn chętnie wyposażyłaby tu całą swoją kuchnię 😉

Algarve Girls Surf Camp wycieczka

Algarve Girls Surf Camp wycieczka

Algarve Girls Surf Camp wycieczka

Algarve Girls Surf Camp wycieczka
ceramiczne pamiątki
Algarve Girls Surf Camp wycieczka
Plaża Bordeira
Algarve Girls Surf Camp wycieczka
Plaża Amado

PORTUGALSKA UCZTA

Jedzonko w Algarve Watersport jest przepyszne! Chłopaki przygotowują prawdziwe cuda w kuchni. Jednak 2 razy w tygodniu kolacja jest we własnym zakresie i wtedy właśnie jest czas wybrać się do tradycyjnej portugalskiej tawerny i zjeść świeżutką rybkę z grilla. Naszym absolutnym hitem jest okoń morski, po portugalsku ma mało wdzięczną nazwę “robalo”, ale smakuje obłędnie! Do tego pieczone ziemniaczki, sałatka i białe winko, a potem można iść na miasto skosztować czegoś mocniejszego, jak np. medronho (jeśli myślicie, że Portugalczycy piją tylko wino, to możecie się mocno zdziwić próbując tego specyfiku;)

Algarve Girls Surf Camp portugalskie jedzenie

Algarve Girls Surf Camp integracja
shoty medronho – Na zdrowie!

SANGRIA PARTY I INTEGRACJA

To już tradycja na naszych wyjazdach – nic tak dobrze nie integruje grupy jak domowej roboty Sangria! Jak to zwykle na naszych wyjazdach była, część dziewczyn przyjechała w pojedynkę, nie znając nikogo wcześniej. Ale to się zmieniło już pierwszego wieczoru i od tego momentu byłyśmy już jedną surferską rodziną!

Algarve Girls Surf Camp sangria
Home-made Sangria to już tradycja naszych campów

Algarve Girls Surf Camp integracja

PARTNERZY CAMPU

Dziękujemy naszym partnerom i fundatorom nagród dla uczestniczek:

Algarve Watersport – klimatyczny surf house w Lagos oferujący pakiety ze szkoleniami surf, kite, wind, SUP oraz przepysznym wyżywieniem

Little More & Luna Mood Jewellery – ubrania i bizuteria tworzone z pasją przez jedną z nas, surferkę Olę

Gagaboo – super kolorowe i wygodne bluzy i softshelle

Komponent – biżuteria odporna na każde warunki i tworzona z pasją przez surferkę Kasię

KOLEJNE WYJAZDY

W 2019 planujemy powrócić do Algarve, bo trzeba przyznać, że to miejsce naprawdę skradło nasze serca! O wszystkich planowanych wyjazdach dowiesz się z naszego Facebooka i Instagrama, a szczegółowa oferta pojawi się na https://surferki.pl/category/surf-campy/

Skomentuj!
(Visited 666 times, 1 visits today)