Keala Kennelly wygrywa Pe’ahi Challenge

Categories NEWSy, SURFINGPosted on
Keala Kennelly wygrywa Pe'ahi Challenge

Nazaré może się pochwalić największymi falami na świecie, ale to właśnie Pe’ahi (Jaws) słynie z najbardziej wściekłych i niebezpiecznych białych grzyw.  26 listopada 2018 po raz trzeci mogliśmy oglądać w tych zawodach kobiety. W poprzednich latach na Jaws wygrywała Paige Alms. Tym razem jednak tryumfowała niezmordowana Keala Kennelly.

 

Trudny warun

Warunki nie należały do najłatwiejszych, nawet jak na Jaws. Było deszczowo, mgliście i wietrznie. W końcu zdecydowano, że jest na tyle niebezpiecznie, że zawody mężczyzn odwołano po pierwszym heat’cie. Jednak zanim do tego doszło, rozegrano zawody kobiet (słaba płeć, ha?).

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez World Surf League (@wsl)

 

Tryumf Keali Kennelly

Ta 40 letnia Hawajka jest jedną z prekursorek i najbardziej znanych postaci kobiecego Big Wave Surfingu.  Znana jest ze swojej waleczności i konsekwencji w dążeniu do celu. Tym bardziej cieszy, że sędziowie to docenili.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez World Surf League (@wsl)

Nie zabrakło też wipe-outów:

 

Zawodniczki same przyznały, że gdyby nie było zawodów, to zdecydowanie odpuściłyby sobie pływanie w taki dzień! Dobrze, że przynajmniej po raz pierwszy w historii dziewczyny otrzymają nagrody równej wartości co mężczyźni!

“I just got the ass-kicking of my life. I thought I broke my back and was seeing stars down there. I had no CO2 to inflate and I also had no board that I was attached to because my leash broke. So I started seeing stars and thought ‘I’m gonna black out and die because they’re not gonna be able to find me.” – Keala Kennelly

Skomentuj!
(Visited 120 times, 1 visits today)